Distriktsråd 2020 — 2021

Förteckning över Distriktsrådet i PDF format. Öppna ….

Distriktsguvernör (DG)
Magda van Almenkerk, LC Hällefors
magda@cemarkingnordic.se
070–2962333

2:a vice distriktsguvernör (2VDG)
Christer Wallin, LC Norberg
chwa1962@gmail.com
072–0509965

Distriktskassör (DK)
Hans Eriksson, LC Kolsva
hans@affarsbyra.se
070–5429388

GLT-koordinator
Lars Gunnar Holmberg, LC Mora
larsgunnar.holmberg@telia.com
070-6559936

GMT-koordinator
Johan Skoog, LC Avesta
johsko68@hotmail.com46
070–2161706

LCIF-koordinator
Agneta Andersson, LC Lindesberg Kristina
aga48@telia.com
073–0450206

Webbansvarig
Lars-Eric Jacobsson, LC Kilsbergen
larseric.jacobsson@swipnet.se
070-8261584

Ungdomsutbytes ordförande
Måd Lagerqvist, LC Surahammar
maddan51@hotmail.com
070–7194967

Miljöansvarig
Ronnie Sandström, LC Tillberga
ronnie.solvere@gmail.com
070-3740546

 

Distriktsvalnämndsordförande
Vakant

Zonordförande zon 1
Hans Almgren, LC Arboga
hans.almgren@arboga.mail.telia.com
070–3286253

LC: Arboga, Hallstahammar, Kolbäck,
Kolsva, Kungsör, Kvicksund, Köping

Vice zonordförande zon 1
Vakant

Zonordförande zon 3
Frank Poot. LC Hällefors
frank@cemarkingnordic.se
070–2230333

LC: Hällefors, Lindesberg, Lindesberg
Kristina, Nora, Storå

Vice zonordförande zon 3
Vakant

Zonordförande zon 5
Birgit Bibbi Aronsson,LC Forshaga
wermland@live.se
0706 601497

LC: Forshaga, Hagfors, Karlstad Almen,
Kristinehamn, Sunne, Torsby

Vice zonordförande zon 5
Vakant

Zonordförande zon 7
Birgitta Myrgren, LC Bergsjö
birgitta@dhed.se
076-9470970

LC: Alfta,Bergsjö, Färila, Hudiksvall, Järvsjö,
Ljusdal

Vice zonordförande zon 7
Jan Zetterberg, LC Alfta
janne.setterberg@gmail.com
070-5271810

Zonordförande zon 9
Allan Björklund, LC Mora
allanbjorklund@hotmail.com
070-5827820

LC: Leksand, Malung, Mora, Rättvik, Sälen,
Vansbro

Vice zonordförande zon 9
Lars Gunnar Holmberg, LC Mora
larsgunnar.holmberg@telia.com
070-6559936

Zonordförande zon 11
Madeleine Ingmarstedt, LC Avesta
madeleine.ingmarstedt@live.se
076–9470970

LC: Avesta, Falun, Hedemora, Horndal,
Krylbo, Säter, Sundborn, Svärdsjö

Vice zonordförande zon 11
Vakant

1:a vice distriktsguvernör (1VDG)
Lena Nyquist, LC Hallstahammar
lena.nyquist6@gmail.com
070–1001930

Närmast föregående distriktsguvernör (IPDG)
Svante Hanses, LC Gagnef
hanses@masendata.com
070-7829668

Protokollförare
2:a vice distriktsguvernör

 

GST-koordinator
Maria Inês Ribeiro De San Juan, LC Ludvika Ängsklockan
miribeirodesanjuan@gmail.com
072–5111136

New Voices/ Nya röster – koordinator
Elisabeth Emanuelsdotter Voll, LC Pålsboda
emanuelsdotter.elisabeth@gmail.com
070-9546232

Lions Quest koordinator
Ulf Carlsson, LC Kungsör
ulfcarlsson06@gmail.com
076–0436496

Registeransvarig/ utskick
Frank Poot, LC Hällefors
frank@cemarkingnordic.se
070–2230333

PR/ Informationsansvarig
Wolfgang Streith, LC Avesta
wolfgang@streith.se
070-5262525

Representanter för LCFM
Dag Hedin, LC Bergsjö
dag@dhed.se
070-5732676

Roland Torstensson, LC Kilsbergen
rolandthorstensson@telia.com
070-2910837

Zonordförande zon 2
Christina S Sandström, LC Tillberga
christina.solvere@gmail.com
070–1768138

LC: Norberg, Surahammar, Skultunna,
Tillberga, Västerås, Västerås Lundby

Vice zonordförande zon 2
Vakant

Zonordförande zon 4
Elisabeth Emanuelsdotter Voll, LC Pålsboda
emanuelsdotter.elisabeth@gmail.com
070-9546232

LC: Askersund, Degerfors, Fjugesta,
Hallsberg, Karlskoga, Kilsbergen, Kumla,
Pålsboda, Örebro Lillån

Vice zonordförande zon 4
Gunnar Pettersson, LC Fjugesta
gunnar.lanna@tele2.se
070-2296002

Zonordförande zon 6
Inger Persson, LC Eda
edainger.persson@telia.com
070-5201418

LC: Arvika, Eda, Grums, Åmål, Årjäng

Vice zonordförande zon 6
Lennart Rönning, LC Arvika
lennart.ronning@telia.com
070-2097808

Zonordförande zon 8
Vakant

LC: Gävle, Gävle Norra, Hamrånge, Hofors,
Ockelbo, Tierp, Tierp Freja, Sandviken, Valbo

Vice zonordförande zon 8
Vakant

Zonordförande zon 10
Åke Mjöberg, LC Borlänge
kvarnen52@gmail.com
070-6163850

LC: Borlänge, Borlänge Stora Tuna,
Fredriksberg, Gagnef, Gagnef Dalklockan,
Grängesberg, Ludvika, Ludvika Ängsklockan i Ludvika

Vice zonordförande zon 10
Vakant