Distrikt 101 M

verksamhetsåret 2022-2023

Distriktsrådet

Rösträtt *

DG team *

DG 
Christer Wallin
LC Norberg
072–050 99 65

1:a VDG 
Anki Katarina Rooslien
LC Hedemora
070-329 12 94

2:a VDG
Anna-Lena Bohlin
LC Karlstad Almen
070-480 74 84

IPDG 
Lena Nyquist
LC Avesta
070–100 19 30

GAT team *

GLT-koordinator 
Magda van Almenkerk
LC Hällefors
070–296 23 33

GMT-koordinator 
Johan Skoog
LC Avesta
070–2161706

GST-koordinator 
Maria Inês Ribeiro De San Juan
LC Ludvika Ängsklockan
072–511 11 36

New Voices 
Elisabeth Emanuelsdotter Voll
LC Pålsboda
070-9546232

LCIF-koordinator

Marknadsföringsteam*

Kassör*

Webbansvarig
Frank Poot
LC Hällefors
070–2230333

PR/ Informationsansvarig
Staffan Öberg 
LC Avesta
070-091 99 13

Distriktskassör
Sergei Ljessnoi
LC Gävle
070-8694848

ZO-team

ZO kallas till Distriktsrådet och kan vid förhinder ersättas av ZO-teamets representant.

Zon 1/2
Past ZO
Hans Almgren 
LC Arboga
070–3286253

ZO *
Ulf Carlsson
LC Kungsör
076-043 64 96

VZO

Zon 3
Past ZO

ZO *
Arne Andersson
LC Storå
076-566 77 67

VZO
Ingalill Senneryd
LC Lindesberg Kristina
070-520 73 48

Zon 4
Past ZO
Elisabeth Emanuelsdotter Voll
LC Pålsboda
070-954 62 32

ZO *
Elisabeth Emanuelsdotter Voll
LC Pålsboda
070-954 62 32

VZO
Niclas Norman
LC Fjugesta
070-559 54 54

Zon 5/6
Past ZO

Inger Persson 
LC Eda
070-520 14 18

ZO *
Per-Åke Persson
LC Eda
070-3976358

VZO
Anna-Lena Bohlin
LC Karlstad Almen
070-480 74 84

Zon 7
Past ZO
Birgitta Myrgren 
LC Bergsjö
076-947 09 70

ZO *
Jan Zetterberg,
LC Alfta
070-527 18 10

VZO
Vakant 

Zon 8
Past ZO

Vakant

ZO *
Peter Hansson
LC Tierp
070-311 20 94

VZO
Reidar Larsson
LC Ockelbo
070-648 43 77

Zon 9
Past ZO
Allan Björklund
LC Mora
070-582 78 20

ZO *
Irene Tallbo
LC Rättvik
073-626 86 61

VZO
Lars-Gunnar Holmberg
LC Mora
070-655 99 36

Zon 10
Past ZO

Åke Mjöberg
LC Borlänge
070-616 38 50

ZO *
Mursal Isa
LC Borlänge
070-779 49 77

VZO
Maria Inês Ribeiro De San Juan
LC Ludvika Ängsklockan
072-511 11 36

Zon 11
Past ZO
Magnus Källström 
LC Avesta
076-166 37 61

ZO *
Magnus Källström 
LC Avesta
076-166 37 61

VZO
Vakant 

Adjungerade Ledamöter

Distriktsvalnämnden
Mattias Öberg, – LC Avesta, Ordförande
Arne Andersson – LC Storå
Ingegerd Kull-Hanses – LC Gagnef Dalklockan
Anders Falke – LC Arvika
Alf Bakken – LC Malung

Lions Quest koordinator 
Ulf Carlsson
LC Kungsör
076–0436496

Ungdomsutbytes ordförande 
Marie Johansson
LC Gävle
070–5102689

LCFM
Dag Hedin 
LC Bergsjö
070-5732676

Roland Torstensson 
LC Kilsbergen
070-2910837

Miljö
Mursal Isa 
LC Borlänge
070-779 49 77

Registeransvarig
Staffan Öberg 
LC Avesta
070-091 99 13

Hedersrådets ordförande
Magda van Almenkerk 
LC Hällefors
070–296 23 33

Revisorer
Ordinarie

Vakant 

Lars-Olov Green, LC Lindesberg

Suppleanter
Agneta Andersson, LC Lindesberg-Kristina

Erik Perjons, LC Malung

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.